СТАТУТ
ДНЗ (ясла - садок) "Зірочка" Глухівської міської ради Сумської області
Умови прийому дітей до дошкільного навчального закладу
Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.
Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період
(75 днів).
Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу
державної та комунальної форми власності може здійснюватись:
- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Що повинна вміти дитина, йдучи до садка?
-
Вчасно повідомляти про свої природні потреби (проситися в туалет);
-
Їсти і користуватися серветкою, з незначною допомогою мити руки і витирати їх;
-
Бажано самостійно знімати і одягати одяг;
-
Користуватися носовичком;
-
Виконувати найпростіші доручення: зібрати іграшки, підбирати сміття з підлоги, допомогти щось принести.
У ДНЗ « Зірочка» діють вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування в ньому ваших дітей.
ПРОСИМО ВАС ДОТРИМУВАТИСЯ ТАКИХ ПРАВИЛ:
1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу
2.Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома.
3. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ за телефоном
4. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
5. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням.
6. Вам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо осіб, яким Ви доручаєте забрати дитину з дошкільного закладу. Таке доручення оформляється ПИСЬМОВО.
7. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу
НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ , БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.
Чи мають право неповнолітні особи
забирати своїх братів і сестер з дошкільного навчального закладу?
Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі - (сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402.
У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи
у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.
Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.
3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.
Ми працюємо для ваших дітей ! Чекаємо на Вас у нашому садочку!
Нормативно - правове забезпечення
Конституція України
(про права дитини) Розділли ІІ стаття 52, 53
Прийнята на 5 сесії Верховної ради України 28 червня 1996 р.
Конвенція про права дитини
Схвалена на 44 сесії Генеральної Асамблеї ООН (резолюція 44/26 від 20 листопада 1989 року, додаток)
Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) К., 2012-12-17
Закон про дошкільну освіту
Положення про дошкільний навчальний заклад
Про внесення змін до Положення про психологічну службу системи освіти України
Наказ Міністерства освіти і науки України № 616 від 02.07.2009р. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 липня 2009р за № 687/16703
Положення про логопедичні пункти системи освіти України
Наказ Міністерства освіти України від 13.05.93 N 135 Погоджено з МОЗ
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 травня 1993 р. за N 59
Типове положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу
Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.11 2010 № 1070 Типове положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу 1. Загальні положення 1.1. Методичний кабінет дошкільного навчального закладу (далі методичний кабінет) є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. [...]
Положення про дошкільний навчальний заклад
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305
Інструктивно-методичні листи
ЛИСТ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Від 16 березня 2012 № 1/9-198 «Щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах»
Лист міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.06.2011 № 1/9-482
Про організацію обліку дітей дошкільного віку
Лист Міністерства освіти і науки України від 07ю05.2007р. № 1/9-263
Про здійснення соціально-педагогічного патронату