top of page

 

                                                                        ЗВІТ
                                                        завідувача  дошкільного
                                       навчального закладу( ясла – садок)  «Зірочка »
                                                      на загальних зборах
                                        перед колективом та громадськістю
                                                       за 2021/2022 навчальний рік

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадськістю».

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

 

 

1.Загальні відомості про дошкільний навчальний заклад

 Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) «Зірочка» знаходиться за адресою: 41400, м. Глухів , вул. Терещенків , 19, т.2-21-11

Виховання і навчання дітей здійснюється в українському режимі.

Кількість місці за проектом – 61

Працюючих груп – 4

Всього дітей в ДНЗ -  114.

Режим роботи 5-денний, діти  перебувають в дитячому закладі з 7.30-18.00.

 

2.Матеріально-технічна база ДНЗ

В ДНЗ для здійснення освітнньо - виховного процесу створені всі необхідні умови. База відповідає дитячому контингенту навчального закладу.

Кожна вікова група відповідає санітарно-гігієнічним нормам, має естетичний вигляд. Меблі підібрані до зросту  дітей. Кожна дитина має свою шафу, стіл, стілець,ліжко. В кожній групі створені куточки ,які відповідають вимогам дошкільної дидактики та направлені на розвиток всебічно розвиненої особистості.

На території розташовані ігрові та спортивний майданчики.

Територія достатньо озелена, повністю огорожена , оздоблена квітниками, завезено пісок в усі пісочниці .Суворо в закладі дотримуються температурного, повітряного режимів.

 

Фінансово-матеріальне забезпечення відбувалось за допомогою бюджетних коштів , позабюджетних внесків батьків та благодійних внесків. Колектив та батьки ДНЗ доклали багато зусиль до проведення ремонтно-відновлювальних робіт з метою покращення умов перебування дітей в ДНЗ.

Допомога спонсорів: патріотична партія « Укроп» виділили кошти на тротуарну плитку в сумі 8.000 грн., батьки дітей старшої групи « Мандрівники» подарували закладу  телевізор.

За бюджетні кошти придбано ноутбук, три плазменних телевізора, мийки двосекційні 4 шт, два унітаза, було улаштовано 12 пластикових вікон у групових кімнатах на суму 80000,00грн., встановлена пожежна сигналізація на суму 50000,00грн.

Силами батьків та працівників ДНЗ  проведено капітальний  та косметичний ремонт  з  використанням сучасних будівельних матеріалів: в групових кімнатах  придбано новий посуд, іграшки, дидактичний матеріал , підклеїли шпалери в роздягальні, зроблені поточні ремонти у трьох групових кімнатах  та харчоблоці .Для проведення оздоровчого літнього періоду за рахунок батьківських коштів пофарбовано ігрове обладнання майданчиків, завезено пісок,

В дошкільному закладі  каналізаційна, опалювальна та системи водопостачання функціонують нормально, своєчасно  проводиться їх поточний ремонт відповідними структурами , але дах потребує ремонту

 

3.Кадрове забезпечення ДНЗ

 Педагогічний процес у ДНЗ  забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач та вихователь-методист, практичний психолог,   музичний керівник, та 11 вихователів. З них мають: · повну вищу педагогічну освіту –10 педагогів , неповну вищу педагогічну освіту – 1педагоги

  1. вищу кваліфікаційну категорію – 2 педагоги; 

  2. першу кваліфікаційну категорію – 3 педагоги,

  3. другу кваліфікаційну категорію – 4 педагоги; ·

  4. кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 2 педагоги·

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів . Важливими  формами підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів є курсова перепідготовка та атестація.  За результатами атестаційної комісії вихователь Антипенко Т.В. підвищила кваліфікаційну категорію « спеціаліст другої категорії».

Вихователі дошкільного закладу відвідували методичні об’єднання, школи ефективного передового досвіду. Проведені на них заходи підвищили рівень професійних знань вихователів і рівень освітнього процесу в дошкільному закладі. Педагогічні працівники збагачували свій власний досвід інноваційними підходами,  добирали ефективні прийоми і методи навчання і виховання, впроваджуючи елементи сучасних педагогічних технологій. Належна увага приділялася роботі з молодими педагогами.

Протягом року на базі нашого закладу проводили  чотири  методичні об’єднання  та один семінар для керівників ДНЗ. Відкриті заняття вихователі повели на високому і достатньому рівні. Аналіз роботи методоб’єднань засвідчує, що вихователі працювали відповідно до вимог   Базового компоненту , проводили розвивальну, виховну, навчальну роботу системно, планово, з урахуванням індивідуальних якостей кожної дитини.

 

4 .Медичне обслуговування

 

Медичне обслуговування дітей включає в себе проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними  щепленнями.

Медична сестра старша:

  • щодня оглядає дітей;

  • бере участь у лікарському огляді дітей;

  •  проводе антропометрію, термометрію;надає долікарняну допомогу у разі гострого захворювання або травм;

  • організовує проведення поточної дезінфекції;

  • здійснює забір матеріалу для лабораторних досліджень.

Постійно здійснюється  медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;

Ведеться вся обліково-звітна документація у порядку встановленому МОЗ України.

У закладі є медичний кабінет, який оснащений лікарськими засобами  для надання невідкладної медичної допомоги.

У закладі постійно проводяться загартовуючи процедури. Протягом дня підтримується рухова активність дітей. Проводяться „Дні здоров’я”, спортивні розваги. У навчальні заняття вводяться фізкультхвилинки. Влітку проводять оздоровчі заходи, які полягають у забезпеченні посиленого харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі.

5 .Органіхація харчування дітей у дошкільному закладі.

Організація харчування ДНЗ здійснюється відповідно до вимог «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільному навчальному  закладі»

 Технологічне  та холодильне обладнання  в   належному стані. На    харчоблоці працюють кухарі (мають фахову освіту), підсобний працівник.

В дошкільному закладі здійснюється триразове харчування.

В ДНЗ проводиться санітарно-просвітницька робота серед персоналу, батьків з питань організації раціонального харчування; заслуховувались питання з організації харчування на загальних батьківських зборах та на нарадах при завідувачеві. Щомісячно відбувається аналіз виконання норм харчування , проводиться контроль завідувачем дотримання посадових обов’язків  старшою медичною сестрою, кухарями , завгоспом .

Через куточки  для батьків    проводиться санітарно-просвітницька робота серед батьків з питань організації  раціонального харчування дошкільників.

Вартість харчування  становить 16.50грн. для ясельної групи: батьківські кошти-9.90грн., бюджетні кошти -6.60грн., садова група становить  19.50грн., з них: батьківські кошти - 11.70грн, бюджетні - 7 .80грн.

Одна дитина  з багатодітної родини оплачує харчування 50% , троє дітей з малозабезпеченої родини  звільнені від оплати,  дві дитини , які мають  статус як дитина позбавлена батьківського піклування, одвоє дітей мають статус біженців з зони АТО. Приписів санітарно-епідеміологічної служби протягом року не було.

 

6. Управлінська діяльність дошкільного закладу.

 Дошкільний заклад у своїй навчальній діяльності  керується  Законами України « Про дошкільну освіту», « Про мову», Державним стандартом – Базовим компонентом дошкільної освіти України, Коментарем до Базового компонента дошкільної освіти в Україні, програмою  розвитку дитини дошкільного віку «Дитина », Статутом дошкільного навчального закладу.

Основними напрямками контрольно-аналітичної діяльності були:

- адаптація  дітей до умов дошкільного  закладу;

- отримання інформації для педагогічного аналізу ;

- надання методичної та практичної допомоги вихователям;

- створення оптимальних умов для навчання те виховання дітей.

Використовувались різні види контролю: комплексне та тематичне вивчення, оперативний , епізодичний , порівняльний, вибірковий .Для його здійснення добиралися такі методи:  вивчення документації,  спостереження , проведення контрольних завдань, бесіди з дітьми та батьками. Встановлено,що педагогами було проведена велика робота протягом всього навчального року. Вихователі ефективно використовують нетрадиційні форми роботи з дітьми на заняттях, допомагають дитині набути досвід у сприйнятті  навколишнього світу, ознайомлюють з нестандартними техніками зображення, формують необхідні навички та вміння. Але є і певні  недоліки: недостатня забезпеченість
предметно-розвивальних осередків демонстраційним матеріалом, відсутність інтерактивних форм в роботі з батьками.

Усі матеріали контролю узагальнено в довідках і наказах по дошкільному закладу. Систематично здійснювався контроль за виконанням рекомендацій  , наданих під час проведення перевірок.

 У діловому щоденнику контролю методиста кількість відвідувань заходів відповідає нормативним вимогам, що свідчить про достатній контроль за станом навчально-виховного процесу.

У дошкільному закладі  створена тарифікаційна комісія. Ведення протоколів засідань тарифікаційної комісії відповідали чинним вимогам. Педагогічне навантаження протягом року було розподілено оптимально.

 

7.Робота з батьками та громадськістю .

Протягом навчального року адміністрація й педагогічний колектив приділяли велику увагу підвищенню психолого - педагогічної культури батьків, надавання сім’ям консультативну допомогу в питаннях виховання , розвитку дітей, вдосконалювали їх виховні навички.

Використовувалися такі форми взаємодії дошкільного закладу та родини:

колективні:

  • загальні  батьківські збори, на яких ознайомлювали батьків із пріоритетними напрямками роботи закладу, звітували про результати, порушували питання безпеки життєдіяльності дітей, збереження та зміцнення їх здоров’я;

  •  традиційне спільне родинно-спортивне свято « З татом веселіше»,

Групові форми взаємодії з батьками:

  • батьківські збори в групах;

  •  анкетування батьків;

  • тренінги., спільні заняття « Разом з малюком »

На виконання Закону України « Про звернення громадян» за минулий  навчальний рік  кількість звернень склала 63 із них 54 з метою оформлення дітей у дошкільний заклад і 9 щодо працевлаштування. Порушені питання  розглянуті, надані відповіді.

   

Дошкільний навчальний заклад « Зірочка» є навчальним закладом, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти , її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію, готовність продовжувати освіту.

Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути   тим місцем, де діти можуть  розумово та фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я , реалізувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

 

 

 

 

 

 

bottom of page